| User | reachfilms |
| Upload Date | October 13 2025 09:17 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Ally X RC72LA_RC72LA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. RC72LA |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2473 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.71 GB |
| Transfer Rate | 796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2145 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2142
307.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1862
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2302
47.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2136
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2592
35.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2464
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2509
200.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2343
72.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1102
33.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2883
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2208
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1463
112.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2496
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2665
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2225
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1928
61.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6185
888.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11867
71.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9419
192.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12914
297.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13443
182.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17366
85.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2902
232.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17600
545.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6148
184.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11880
49.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13400
417.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10870
835.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11178
328.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7644
75.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18584
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11480
363.5 Kpixels/sec |