| Upload Date | October 13 2025 06:54 PM |
| Views | 33 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | vivo V1824A |
| Model ID | vivo V1824A |
| Motherboard | msmnile |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 13 part 2052 revision 14 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.42 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.84 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.31 GB |
| Single-Core Score | 950 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
931
133.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
871
5.25 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
872
17.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
931
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1022
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1257
6.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
941
75.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1080
33.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
825
24.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
957
3.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1268
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
564
43.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
934
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
926
9.19 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
992
960.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
989
31.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2556 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1953
280.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3486
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3357
68.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3836
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3331
45.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3844
18.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
725
58.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3644
112.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1816
54.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2024
8.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3656
113.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1591
122.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2485
72.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1728
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3502
3.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3262
103.3 Kpixels/sec |