| User | camilavilla |
| Upload Date | October 13 2025 06:06 PM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15-fd0xxx |
| Motherboard | HP 8CAA |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1255U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2082 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1877
269.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1910
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2000
40.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2041
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2041
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1991
9.81 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2050
164.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2029
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2090
62.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2708
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2482
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1760
135.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2009
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2634
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1927
1.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2338
74.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5842 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4230
607.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8656
52.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9000
184.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8668
199.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7933
107.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10038
49.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2222
178.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9469
293.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4433
132.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7678
31.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10431
324.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2426
186.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2969
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6053
60.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10952
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1466
46.4 Kpixels/sec |