| Upload Date | October 13 2025 04:36 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Model ID | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.76 GB |
| Single-Core Score | 3513 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2772
398.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2715
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3713
76.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3623
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3500
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4067
20.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2963
237.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3139
97.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5623
168.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3304
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3685
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3781
290.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3962
116.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3874
38.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2939
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3548
112.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10677 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7163
1.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11068
66.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12266
251.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11889
274.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12890
174.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16005
78.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3582
286.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13231
410.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11176
334.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9912
41.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14366
447.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11317
870.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11148
327.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9065
89.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14555
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11155
353.2 Kpixels/sec |