| User | gak_79 |
| Upload Date | October 13 2025 02:07 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock X870E Taichi |
| Motherboard | ASRock X870E Taichi |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5764 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 6196 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3565 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3487
500.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2959
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3696
75.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3437
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3378
45.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3300
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3458
276.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3203
99.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3732
111.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4779
19.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4147
129.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3912
300.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4009
117.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4161
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2923
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3616
114.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 24503 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14778
2.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27159
163.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22705
464.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
29016
669.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34027
461.8 images/sec |
|
|
Clang
|
49755
245.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4615
369.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
50170
1.52 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13761
411.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21923
90.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31791
989.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
32285
2.48 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
26579
780.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17004
168.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
63549
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26180
828.9 Kpixels/sec |