| User | alwences |
| Upload Date | October 13 2025 12:02 PM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Swift SF314-43 |
| Motherboard | LN Sake_CA |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4034 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.36 GB |
| Transfer Rate | 4258 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1342 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1568
225.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1451
8.74 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
999
20.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1340
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1310
17.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1502
7.40 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1230
98.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1648
51.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
717
21.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1909
7.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1869
58.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1126
86.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1544
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1440
14.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1337
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1319
41.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4728 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3180
456.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6138
37.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3505
71.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6195
142.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6640
90.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8194
40.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1538
123.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9327
289.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2246
67.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5081
21.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5132
159.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4990
383.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4862
142.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2949
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10868
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5076
160.7 Kpixels/sec |