| User | alwences |
| Upload Date | October 13 2025 10:03 AM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Swift SF314-43 |
| Motherboard | LN Sake_CA |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4027 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.36 GB |
| Transfer Rate | 4256 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1464 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1536
220.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1361
8.20 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1385
28.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1561
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1438
19.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1542
7.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1270
101.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1643
50.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
822
24.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2132
8.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2067
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1092
84.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1584
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1783
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1562
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1590
50.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5931 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3606
517.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7191
43.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6263
128.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7609
175.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6680
90.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8031
39.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1537
123.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10750
333.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2654
79.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7600
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8713
271.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6012
462.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6939
203.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4987
49.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13008
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7476
236.7 Kpixels/sec |