| User | gws8820 |
| Upload Date | October 13 2025 07:22 AM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 8 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 8 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 774763244945408 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.84 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1813 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1703
244.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1675
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1963
40.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1890
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1866
25.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1869
9.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1854
148.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1502
46.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1897
56.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2271
9.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2132
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1422
109.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1787
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1974
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1436
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2066
65.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6020 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5043
724.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6881
41.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6757
138.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7184
165.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7795
105.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6479
31.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2241
179.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6906
214.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4607
137.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7006
29.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7921
246.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4592
353.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6581
193.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6946
68.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6907
6.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7742
245.1 Kpixels/sec |