| Upload Date | October 13 2025 03:31 AM |
| Views | 212 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | alps Smartphone |
| Model ID | alps Smartphone |
| Motherboard | s300u_4m_s62p3_smartphone |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6762V/WB |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 4 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.73 GB |
| Single-Core Score | 167 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
205
29.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
287
1.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
228
4.67 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
270
6.22 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
142
1.93 images/sec |
|
|
Clang
|
198
975.2 lines/sec |
|
|
Text Processing
|
195
15.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
274
8.50 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
58
1.74 images/sec |
|
|
Background Blur
|
59
0.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
251
7.81 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
68
5.24 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
155
4.54 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
149
1.48 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
251
243.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
122
3.85 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 730 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
601
86.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1297
7.82 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1161
23.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1360
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
738
10.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1039
5.12 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
225
18.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1700
52.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
279
8.35 images/sec |
|
|
Background Blur
|
157
0.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1109
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
386
29.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
900
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
691
6.86 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1622
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
749
23.7 Kpixels/sec |