| Upload Date | October 13 2025 02:39 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | HARDKERNEL ODROID-H4 |
| Motherboard | HARDKERNEL ODROID-H4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) N150 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 798 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1264 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1445
207.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1706
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1553
31.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1451
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1008
13.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1400
6.89 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1354
108.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1142
35.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
682
20.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1271
5.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1690
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1178
90.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1265
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1072
10.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1183
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1265
40.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2384
342.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4018
24.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3884
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4650
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3083
41.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3428
16.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1796
143.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3575
110.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1936
57.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3492
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4276
133.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3093
237.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3368
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2630
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3845
3.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3608
114.2 Kpixels/sec |