| User | VH515o |
| Upload Date | October 13 2025 01:59 AM |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5511 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KGWG1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1816 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1843
264.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1600
9.64 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2080
42.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1883
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1815
24.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1874
9.23 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1819
145.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1486
46.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1815
54.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2178
9.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2058
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1594
122.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1716
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1966
19.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1743
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1815
57.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7770 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5151
739.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8911
53.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8367
171.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10169
234.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10396
141.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10918
53.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2222
177.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9929
307.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5084
152.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8650
35.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11116
345.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8292
637.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8188
240.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7122
70.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11845
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8927
282.7 Kpixels/sec |