| User | ali_d |
| Upload Date | October 12 2025 05:58 PM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GMKtec NucBox G3 |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 800 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1015 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1214
174.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1348
8.12 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1213
24.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1037
23.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
792
10.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1128
5.56 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1173
93.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
918
28.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
559
16.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1031
4.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1340
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
986
75.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1030
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
853
8.46 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
943
912.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1031
32.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3019 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2111
303.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3779
22.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3515
72.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4208
97.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3015
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3978
19.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1475
118.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3567
110.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1804
54.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3460
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4099
127.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3000
230.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3129
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2463
24.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3778
3.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3474
110.0 Kpixels/sec |