| User | MISCELLANEOUSGG |
| Upload Date | October 12 2025 03:49 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E62 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI (MS-7E62) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5463 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3299 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3184
457.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2697
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3337
68.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3158
72.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3172
43.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3096
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3317
265.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3027
93.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3596
107.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4473
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3814
118.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3344
257.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3751
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3753
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2714
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3320
105.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14019 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9878
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13806
83.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13644
279.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15349
354.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19554
265.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16405
80.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3638
291.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20509
635.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10862
325.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18900
78.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20604
641.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18155
1.40 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15658
459.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11274
111.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23089
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16497
522.4 Kpixels/sec |