| User | MISCELLANEOUSGG |
| Upload Date | October 12 2025 03:41 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E62 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI (MS-7E62) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5463 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3279 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3164
454.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2632
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3396
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3157
72.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3182
43.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2967
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3311
265.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3028
93.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3554
106.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4493
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3758
116.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3326
255.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3728
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3672
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2731
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3348
106.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15117 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9956
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16863
101.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14337
293.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16726
385.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20287
275.3 images/sec |
|
|
Clang
|
21400
105.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4380
350.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20877
646.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10970
328.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19607
81.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20829
648.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19094
1.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15797
463.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12255
121.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23494
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17485
553.6 Kpixels/sec |