| Upload Date | October 12 2025 02:36 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25042PN24C |
| Model ID | Xiaomi 25042PN24C |
| Motherboard | O1_asic |
| Governor | xres |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 1.89 GHz |
| Cluster 3 | 4 Cores @ 3.40 GHz |
| Cluster 4 | 2 Cores @ 3.90 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.23 GB |
| Single-Core Score | 2707 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2437
350.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2325
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3411
69.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2915
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2559
34.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3601
17.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2454
196.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2625
81.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2611
78.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2140
8.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3176
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2733
210.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2875
84.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2857
28.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2181
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2725
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8511 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7220
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10386
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12447
254.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11583
267.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9823
133.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12102
59.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2579
206.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11496
356.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6519
195.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6324
26.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11154
347.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5714
439.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8979
263.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7690
76.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9554
9.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11204
354.7 Kpixels/sec |