| User | VV1127 |
| Upload Date | October 12 2025 12:52 PM |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3316
476.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3246
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3845
78.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4568
105.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3632
49.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4416
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3031
242.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3288
101.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5870
175.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3588
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3939
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4158
319.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4323
126.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5103
50.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3062
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3771
119.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12149 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8995
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12892
77.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13218
270.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15842
365.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14709
199.6 images/sec |
|
|
Clang
|
19692
97.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3822
306.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14739
456.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11975
358.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10880
45.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14435
449.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12089
929.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12867
377.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11098
110.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14287
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13354
422.8 Kpixels/sec |