| User | VV1127 |
| Upload Date | October 12 2025 12:39 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3318
476.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3253
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3820
78.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4570
105.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3633
49.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4412
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3056
244.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3287
101.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5840
174.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3598
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3940
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4171
320.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4294
126.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5057
50.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3062
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3768
119.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12105 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8824
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12721
76.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12939
264.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16241
374.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15255
207.0 images/sec |
|
|
Clang
|
20043
98.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3845
307.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14438
447.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12158
363.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10955
45.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14860
462.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11856
911.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12953
380.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10348
102.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13911
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12876
407.7 Kpixels/sec |