| User | VV1127 |
| Upload Date | October 12 2025 11:47 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3817 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3317
476.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3260
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3881
79.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3810
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3630
49.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4430
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3066
245.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3154
97.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5881
176.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3600
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3946
122.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4127
317.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4309
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5109
50.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3064
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3778
119.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12120 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8949
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12888
77.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12882
263.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14563
335.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15174
205.9 images/sec |
|
|
Clang
|
21193
104.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3849
308.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14508
449.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11777
352.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10931
45.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14587
453.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12193
937.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13081
383.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10682
106.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14341
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13359
423.0 Kpixels/sec |