| Upload Date | October 12 2025 09:13 AM |
| Views | 57 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR BKQ-AN00 |
| Model ID | HONOR BKQ-AN00 |
| Motherboard | BKQ |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8850 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.80 GB |
| Single-Core Score | 3558 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2603
373.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2919
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3848
78.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3722
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3599
48.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4389
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2966
237.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3238
100.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5717
171.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2667
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3866
120.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3575
274.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4000
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4227
41.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3055
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3613
114.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10175 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7017
1007.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10261
61.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11396
233.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11794
272.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12383
168.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15256
75.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3488
279.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12441
385.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10729
321.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8611
35.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13516
420.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9095
699.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10701
314.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10074
100.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13752
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11366
359.9 Kpixels/sec |