| User | CosmicDynamo |
| Upload Date | October 12 2025 08:48 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 14s-er0xxx |
| Motherboard | HP 8778 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G1 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 126 Stepping 5 |
| Base Frequency | 1.19 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3600 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2662 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1281 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1050
150.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1264
7.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1330
27.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1375
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1319
17.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1340
6.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1178
94.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1070
33.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1240
37.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1600
6.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1658
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1050
80.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1290
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1482
14.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1270
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1346
42.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2925 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1286
184.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3088
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2939
60.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4019
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3605
48.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3775
18.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1438
115.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3848
119.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1950
58.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3689
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4659
145.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2647
203.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3203
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2750
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4354
4.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3443
109.0 Kpixels/sec |