| Upload Date | October 12 2025 08:17 AM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931B |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2206 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2365
339.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1289
7.77 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1853
37.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2074
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2050
27.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2991
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1938
155.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2292
71.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2393
71.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2472
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2237
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2550
196.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2375
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2719
27.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2294
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2440
77.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9044 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5692
817.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8260
49.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8455
173.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11650
268.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11721
159.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15203
74.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2570
205.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12194
377.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8068
241.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8579
35.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12157
378.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9884
759.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10753
315.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8751
86.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13264
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10008
316.9 Kpixels/sec |