| Upload Date | October 12 2025 04:55 AM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | vivo X100 |
| Model ID | vivo V2309A |
| Motherboard | k6989v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.95 GB |
| Single-Core Score | 2224 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1977
283.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1910
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2615
53.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2593
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2074
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2724
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2236
179.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2126
65.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2455
73.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2203
9.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2450
76.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1872
143.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2333
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2197
21.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1543
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2384
75.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7498 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5983
859.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7939
47.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10618
217.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11212
258.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8043
109.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11061
54.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2725
218.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9765
302.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5464
163.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6513
27.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9543
297.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5412
416.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7863
230.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6956
69.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8083
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9271
293.5 Kpixels/sec |