| Upload Date | October 12 2025 02:35 AM |
| Views | 62 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | OPPO PFTM20 |
| Model ID | OPPO PFTM20 |
| Motherboard | k6833v1_64_k419 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6833V/PNZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.40 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.45 GB |
| Single-Core Score | 757 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
664
95.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
808
4.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
787
16.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
902
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
831
11.3 images/sec |
|
|
Clang
|
876
4.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
716
57.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
868
26.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
589
17.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
723
2.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
970
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
393
30.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
841
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
752
7.46 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
754
729.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
779
24.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1910 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1261
181.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2519
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2496
51.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2920
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2096
28.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2631
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
710
56.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3193
99.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1241
37.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1205
4.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2876
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1064
81.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2036
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1929
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2868
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2041
64.6 Kpixels/sec |