| User | Artic123 |
| Upload Date | October 12 2025 12:52 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | HONOR MTN-NX1 |
| Model ID | HONOR MTN-NX1 |
| Motherboard | volcano |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.21 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.18 GB |
| Single-Core Score | 1092 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
996
143.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1097
6.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1363
27.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1294
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1103
15.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1285
6.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1039
83.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1104
34.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1055
31.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
994
4.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1271
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
782
60.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1101
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
910
9.03 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
908
878.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1143
36.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3092 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1646
236.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3508
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4086
83.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4857
112.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3711
50.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4220
20.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1224
98.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4871
150.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1964
58.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2848
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4118
128.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2143
164.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3158
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2662
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4229
4.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4066
128.7 Kpixels/sec |