| User | Tranklukator |
| Upload Date | October 12 2025 12:37 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming F15 FX507VV_FX507VV |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX507VV |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13620H |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2547
365.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2376
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2610
53.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2588
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2482
33.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2501
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2577
206.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2511
77.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2473
74.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3340
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3129
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2503
192.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2453
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3038
30.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2421
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2665
84.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14185 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8904
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16351
98.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17321
354.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19335
445.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17950
243.6 images/sec |
|
|
Clang
|
21512
106.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3320
265.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21519
666.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9013
269.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14514
60.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20517
638.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15107
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13676
401.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12145
120.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23932
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16547
523.9 Kpixels/sec |