| User | AABP |
| Upload Date | October 12 2025 12:07 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A354) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | RAM |
| Single-Core Score | 1524 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1440
206.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1404
8.46 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1411
28.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1600
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1368
18.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1388
6.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1492
119.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1344
41.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1534
45.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1928
7.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1935
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1677
128.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1303
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1363
13.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1673
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2157
68.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8054 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4253
610.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9434
56.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8691
177.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9699
223.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14154
192.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13526
66.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1443
115.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13323
412.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5745
171.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6527
27.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11994
373.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12513
962.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8171
239.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4911
48.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13548
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11170
353.7 Kpixels/sec |