| Upload Date | October 11 2025 08:23 PM |
| Views | 28 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | vivo V2163A |
| Model ID | vivo V2163A |
| Motherboard | k6893v1_64_k419 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6893Z/CZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3393 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.27 GB |
| Single-Core Score | 1166 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
935
134.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1065
6.42 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1423
29.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1537
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1256
17.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1290
6.35 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1132
90.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1366
42.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1035
31.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1114
4.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1432
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
474
36.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1408
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1109
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1157
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1307
41.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3486 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2095
300.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3984
24.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4571
93.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5627
129.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4289
58.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4119
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1241
99.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5444
168.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2477
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2838
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5072
157.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1606
123.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4084
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3672
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5012
4.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4682
148.3 Kpixels/sec |