| User | VV1127 |
| Upload Date | October 11 2025 06:11 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3853 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3312
475.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3264
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3853
78.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4215
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3636
49.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4426
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3061
245.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3287
101.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5831
174.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3602
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3935
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4158
319.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4305
126.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5111
50.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3065
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3780
119.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12109 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8877
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13260
79.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13244
271.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14963
345.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14731
199.9 images/sec |
|
|
Clang
|
20712
102.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3809
305.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14217
440.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11889
355.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11136
46.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14794
460.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12098
930.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13200
387.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10524
104.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14067
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13086
414.4 Kpixels/sec |