| User | VV1127 |
| Upload Date | October 11 2025 04:41 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3821 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3319
476.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3259
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3870
79.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3806
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3615
49.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4435
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3053
244.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3290
102.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5839
174.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3609
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3945
122.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4144
318.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4224
124.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5151
51.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3068
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3742
118.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12050 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8884
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13058
78.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13259
271.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15040
346.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14996
203.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19290
95.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3821
306.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14416
446.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11887
355.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11046
45.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14798
460.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12198
937.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12865
377.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10552
104.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14138
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12893
408.2 Kpixels/sec |