| User | VV1127 |
| Upload Date | October 11 2025 04:25 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3821 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3322
477.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3264
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3977
81.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3807
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3633
49.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4167
20.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3079
246.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3291
102.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5866
175.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3591
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3937
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4155
319.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4317
126.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5134
50.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3052
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3777
119.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12048 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8881
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12883
77.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13111
268.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14627
337.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14764
200.4 images/sec |
|
|
Clang
|
19878
97.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3822
306.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14240
441.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11868
355.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11195
46.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15102
470.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11978
920.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12970
380.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10605
105.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14449
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13178
417.3 Kpixels/sec |