| User | VV1127 |
| Upload Date | October 11 2025 02:15 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3777 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3309
475.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3264
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3861
79.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3789
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3630
49.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4431
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3001
240.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3276
101.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5830
174.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3480
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3896
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4124
317.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4178
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4558
45.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3067
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3731
118.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11664 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8867
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12571
75.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12994
266.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13704
316.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14178
192.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17810
87.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3718
297.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13920
431.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11840
354.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9955
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14769
459.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11826
909.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12174
357.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11260
111.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14061
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12819
405.9 Kpixels/sec |