| User | pdan |
| Upload Date | October 11 2025 07:52 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Z2 Mini G1a Workstation Desktop PC |
| Motherboard | HP 8D1D |
| Power Plan | HP High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD RYZEN AI MAX+ PRO 395 w/ Radeon 8060S |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5146 MHz |
| Codename | Strix Halo |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 95.78 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2902 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2730
392.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2066
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2970
60.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2800
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2842
38.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2874
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3085
247.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2785
86.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3118
93.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4037
16.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3398
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3205
246.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3409
100.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2804
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2481
2.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2766
87.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22235 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12395
1.74 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20914
126.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25242
516.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23944
552.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
33308
452.1 images/sec |
|
|
Clang
|
40929
201.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3928
314.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37990
1.15 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
15994
478.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18200
75.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35332
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22837
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23362
685.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
21485
213.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50929
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
28554
904.1 Kpixels/sec |