| User | j144 |
| Upload Date | October 11 2025 01:33 AM |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Predator PO3-655 |
| Motherboard | Acer Predator PO3-655 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14400F |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 avx avx2 shani avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4388 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2229 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1951
280.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2001
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2257
46.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2231
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2304
31.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2252
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1731
138.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2342
72.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2363
70.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2956
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2641
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1977
152.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2131
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2615
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2149
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2377
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10255 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4387
630.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12115
73.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11740
240.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13231
305.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13903
188.7 images/sec |
|
|
Clang
|
17755
87.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2098
168.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18032
558.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6220
186.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10753
44.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14614
454.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11471
882.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10694
313.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8845
87.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21149
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13264
420.0 Kpixels/sec |