| User | bglee5268 |
| Upload Date | October 11 2025 01:09 AM |
| Views | 13 |
| Notes | PBO: OFF |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C35 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG X570 UNIFY (MS-7C35) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900XT 16-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4942 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3170 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2262 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2440
350.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2080
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2307
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2206
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2072
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2243
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2190
175.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2291
71.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1199
35.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3085
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3062
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2499
192.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2629
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2755
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2077
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2564
81.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11621 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7091
1018.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15586
93.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10423
213.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13095
302.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15527
210.7 images/sec |
|
|
Clang
|
25031
123.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2712
217.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28825
893.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5487
164.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5642
23.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15341
477.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14436
1.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11810
346.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7694
76.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
35099
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13360
423.0 Kpixels/sec |