| User | ali_d |
| Upload Date | October 10 2025 08:24 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Z2 Tower G5 Workstation |
| Motherboard | HP 8750 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2924 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1724 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1667
239.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1936
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1972
40.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1948
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1467
19.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1865
9.18 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1728
138.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1593
49.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
789
23.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2359
9.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2250
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1691
130.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1788
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2153
21.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1515
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2068
65.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8706 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4618
663.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11994
72.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9135
187.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11494
265.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9881
134.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15737
77.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2127
170.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14975
464.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3617
108.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10299
42.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12693
395.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9844
756.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9821
288.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7566
75.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15894
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10804
342.1 Kpixels/sec |