| User | samillepessoa |
| Upload Date | October 10 2025 04:59 PM |
| Views | 34 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3583 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KD03P |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8565U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1221 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1281
183.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1295
7.80 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1325
27.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1346
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1111
15.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1501
7.39 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1360
108.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1301
40.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
600
18.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1771
7.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1697
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
908
69.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1216
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1023
10.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1115
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1302
41.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3096 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1447
207.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3601
21.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3149
64.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4002
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3366
45.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4290
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1394
111.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4817
149.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1318
39.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4743
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4133
128.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3235
248.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3691
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2680
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5662
5.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3953
125.2 Kpixels/sec |