| User | jsaunders0 |
| Upload Date | October 10 2025 04:12 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Ultra G1a 14 inch Mobile Workstation PC |
| Motherboard | HP 8D01 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD RYZEN AI MAX PRO 390 w/ Radeon 8050S |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3214 MHz |
| Codename | Strix Halo |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 23.78 GB |
| Transfer Rate | 1996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2750 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2783
399.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1537
9.26 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2423
49.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2571
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2781
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2859
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3055
244.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2776
86.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3167
94.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3878
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3310
103.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3099
238.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3392
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2735
27.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2331
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2680
84.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15174 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9323
1.31 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14370
86.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16457
336.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17295
398.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18965
257.4 images/sec |
|
|
Clang
|
25310
124.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3897
312.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22350
692.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12347
369.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14791
61.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22292
693.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16856
1.30 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15552
456.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15021
149.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23466
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18569
587.9 Kpixels/sec |