| Upload Date | June 27 2025 10:26 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. H97-PLUS |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4670K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4600 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1533 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1440
206.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1775
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1666
34.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1645
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1286
17.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1703
8.39 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1551
124.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1683
52.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
633
18.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1986
8.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2279
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1278
98.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1582
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1862
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1619
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1745
55.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4245 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2530
363.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5274
31.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4135
84.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5426
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4302
58.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6037
29.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1962
157.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6213
192.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1815
54.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6424
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6541
203.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4094
314.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4407
129.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3904
38.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6261
6.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5330
168.8 Kpixels/sec |