| Upload Date | June 27 2025 08:59 PM |
| Views | 49 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S23 |
| Model ID | samsung SM-S911B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.91 GB |
| Single-Core Score | 2146 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1914
274.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1754
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2520
51.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2380
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2105
28.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2574
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2048
164.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2119
65.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2339
70.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2155
8.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2438
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1758
135.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2272
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2160
21.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1658
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2291
72.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5931 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4005
575.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6185
37.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7722
158.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8047
185.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6930
94.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8487
41.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2418
193.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7564
234.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5165
154.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5633
23.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7531
234.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4425
340.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6090
178.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5262
52.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6488
6.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7197
227.9 Kpixels/sec |