| User | akbrumley |
| Upload Date | June 27 2025 08:47 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3999 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2666 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1791
257.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1686
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1480
30.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1641
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1465
19.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1623
8.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1312
105.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1651
51.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
874
26.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2241
9.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2227
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1693
130.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1609
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1836
18.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1566
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1690
53.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4599
660.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8942
53.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6777
138.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8796
202.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8937
121.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11513
56.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1652
132.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11533
357.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3402
101.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8324
34.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9557
297.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8994
691.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7196
211.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5305
52.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13203
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8205
259.8 Kpixels/sec |