| User | akbrumley |
| Upload Date | June 27 2025 08:40 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Business (64-bit) |
| Model | LENOVO 20U5000WUS |
| Motherboard | LENOVO 20U5000WUS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 PRO 4650U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3977 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3188 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1199 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1385
198.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1268
7.64 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1097
22.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1300
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1261
17.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1179
5.81 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1040
83.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1384
42.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
439
13.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1772
7.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1886
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
993
76.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1360
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1355
13.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1443
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1237
39.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3438 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1697
243.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4263
25.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3084
63.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3717
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3780
51.3 images/sec |
|
|
Clang
|
5558
27.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1368
109.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6718
208.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1537
46.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4133
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4496
139.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4065
312.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3628
106.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2367
23.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8440
8.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4436
140.5 Kpixels/sec |