| User | kiraa |
| Upload Date | June 27 2025 06:22 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E57 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B840-P WIFI (MS-7E57) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5624 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Single-Core Score | 3325 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3208
460.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2730
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3404
69.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3181
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3245
44.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3161
15.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3301
264.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3078
95.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3484
104.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4425
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3795
118.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3674
282.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3793
111.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3635
36.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2792
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3214
101.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18830 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11819
1.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22270
134.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17159
351.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22602
521.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27135
368.3 images/sec |
|
|
Clang
|
35782
176.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4375
350.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31950
990.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10592
317.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18120
75.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23441
729.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25113
1.93 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20431
599.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12700
126.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39461
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21332
675.4 Kpixels/sec |