| User | emfol |
| Upload Date | June 26 2025 11:28 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook S 14 UX5406SA_UX5406SA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX5406SA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.80 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 30.82 GB |
| Single-Core Score | 2968 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2722
391.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2815
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2993
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2812
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2784
37.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2945
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3325
266.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2813
87.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2887
86.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3302
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3421
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2822
217.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3127
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3199
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2650
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3312
104.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11950 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8711
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12925
77.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13936
285.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14804
341.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13318
180.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15523
76.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3951
316.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15287
473.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9506
284.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12585
52.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15241
474.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10192
783.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13866
406.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12843
127.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15907
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14704
465.6 Kpixels/sec |