| User | emfol |
| Upload Date | June 26 2025 10:55 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook S 14 UX5406SA_UX5406SA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX5406SA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.80 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 30.82 GB |
| Single-Core Score | 2960 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2716
390.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2810
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2973
60.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2795
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2795
37.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2942
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3344
267.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2796
86.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2818
84.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3301
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3432
106.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2824
217.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3091
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3249
32.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2624
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3320
105.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11947 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8747
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12765
76.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14252
291.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14534
335.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13333
180.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15501
76.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3980
318.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15350
475.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9569
286.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12513
51.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15800
491.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10165
781.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13899
407.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12159
120.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15733
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14885
471.3 Kpixels/sec |