| User | tr4sh80 |
| Upload Date | June 26 2025 08:15 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5830 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6394 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2971 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3043
437.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2664
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3054
62.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2630
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2878
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2912
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2898
232.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2764
85.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2989
89.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3651
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3556
110.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2990
229.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3217
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3421
33.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2545
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3001
95.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21330 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13554
1.90 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27446
165.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21565
441.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21628
498.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31050
421.4 images/sec |
|
|
Clang
|
42466
209.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3748
300.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39265
1.19 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14320
428.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17867
73.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30353
944.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22525
1.73 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23051
676.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15292
151.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47929
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24510
776.1 Kpixels/sec |