| Upload Date | June 26 2025 06:27 PM |
| Views | 41 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.00 GB |
| Single-Core Score | 2103 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1875
269.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1840
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2534
51.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2427
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2016
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2583
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1793
143.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2061
63.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2231
66.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2013
8.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2329
72.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1868
143.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2230
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2103
20.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1620
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2289
72.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6771 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5034
722.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7134
43.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9603
196.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9707
223.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8113
110.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8102
39.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2152
172.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9399
291.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5214
156.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6011
24.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8433
262.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5095
391.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7261
213.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6395
63.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8116
7.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9671
306.2 Kpixels/sec |