| User | blazorone |
| Upload Date | June 26 2025 03:53 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D77 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B650M-A WIFI (MS-7D77) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4845 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2747 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2864
411.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2472
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2846
58.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2471
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2712
36.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2768
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2757
220.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2592
80.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2788
83.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3363
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3346
104.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2316
178.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2977
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3147
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2295
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2727
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8497
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14746
88.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13037
266.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13262
305.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16852
228.7 images/sec |
|
|
Clang
|
18384
90.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3593
287.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17384
538.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9474
283.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14832
61.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18428
573.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13704
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13402
393.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10671
105.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19576
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14976
474.2 Kpixels/sec |