| User | russellfeldman99 |
| Upload Date | June 26 2025 09:34 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,1 |
| Motherboard | Mac16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3803 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3184
457.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3298
19.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3745
76.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3534
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3611
49.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4304
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3473
278.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3309
102.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5551
166.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3939
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4157
129.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4506
346.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4430
130.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4209
41.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3070
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3573
113.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14600 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10586
1.48 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15589
93.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16300
333.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16462
379.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18721
254.1 images/sec |
|
|
Clang
|
19737
97.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3900
312.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17420
539.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12570
376.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16893
69.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19895
619.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14805
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18920
555.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14537
144.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18702
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16760
530.7 Kpixels/sec |