| Upload Date | June 25 2025 11:39 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.5 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2295 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2363
339.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2336
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2324
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2341
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1985
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3029
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2137
171.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2211
68.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1838
55.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1925
7.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2714
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2874
221.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2440
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2530
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1966
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2177
68.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5439 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4940
709.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7241
43.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5919
121.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6004
138.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5462
74.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7943
39.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2367
189.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6328
196.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3755
112.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5079
21.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7588
236.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5985
460.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5926
173.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4760
47.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6018
5.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5512
174.5 Kpixels/sec |