| User | Squamifer |
| Upload Date | June 25 2025 11:12 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,1 |
| Motherboard | Mac16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3801 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3330
478.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3301
19.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3660
74.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3539
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3577
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4365
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3446
276.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3294
102.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5536
165.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3908
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4172
129.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4499
345.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4401
129.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4234
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3060
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3503
110.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15122 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10634
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15393
92.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16830
344.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16845
388.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18476
250.7 images/sec |
|
|
Clang
|
24774
122.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4457
356.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18765
581.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13019
389.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16858
69.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20052
624.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14976
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18921
555.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13952
138.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18574
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16850
533.5 Kpixels/sec |